От 30 септември до 2 октомври на писта Multi RC track Shumen се проведе 24 часово състезание с автомодели от клас 1/5, оборудвани с двутактови бензинови двигатели от 32 кубика.
В състезанието взеха участие 12 екипи с 48 състезателя от 8 държави, сред които се открояваха Европейските шампиони за 2022 г. от Хърватия и Чехия. Състезанието бе организирано от Българската федерация по Автомоделен Спорт и от MCD Racing, а домакин на събитието бе Bulmag – Шумен.
В първият ден от събитието отборите получиха чрез жребий болидите с които трябваше да се състезават, време за техническата им подготовка и състезателни настройки по шасито и време за 8 контролирани тренировки.
В деня на старта на 24 часовата надпревара, отборите имаха отново контролирани тренировки, след което се проведоха квалификационни стартове за определяне реда на стартиране. В 14.00 часа на 01.10.22 г. бе даден старта на състезанието, като отборите стартираха от бокса през 5 секунди по реда на класиране от квалификацията.
Всички отбори започнаха с високо състезателно темпо, но след 1 час се видя, че гумите предоставени на отборите/6 комплекта/ се износват прекалено в топлия следобед/температура на асфалта бе 42 градуса/ и състезателното темпо се намали. В 02.00 часа на неделният ден заваля дъжд и пистата остана мокра до изгрев. Дъжда наложи промени по настройките на шаситата и спомогна за запазване на гумите. Така всички отбори до края на състезанието в 14.00 караха с максимално темпо.
Победител в 24 часовата надпревара стана отбора на Czechoslovakia Racing Team, в който бяха включени състезатели от Чехия и Словакия с 3148 обиколки.
2 място – Team Hroatia HRV – 3143 обиколки.
3 място – RC Fox DEU – 3127 обиколки.
4 място – Team Bulmag BGR – 3104 обиколки.
5 място – Team RiviereProd FRA – 2978 обиколки.
6 място – Team Bulgaria – 2952 обиколки.
7 място – Steldi Air BGR – 2938 обиколки.
8 място – Vp Desing Compani FRA – 2921 обиколки.
9 място – Team Danish Dynamite DNK – 2920 обиколки.
10 място – Team Turkey TUR – 2497 обиколки.
11 място – Knalltackter Racing Team DEU – 2096 обиколки.
12 място – Tean Kinetic BGR – 1726 обиколки.

Победителите бяха наградени от Синан Сунали – представител на MCD Racing, Юрий Трънчев – управител на Bulmag, Дамян Петров – БФАМС и един от най бързите рали пилоти в България – Мартин Сурилов, които връчи купите за първото място.