Публикуваме без изменения постъпилите досега предложения от клубовете и деятелите за промени в правилната за сезон 2019.
Автомоделен Клуб Левски:
Здравейте.
Нашето предложение е при възможност гумите за кръговете от ДП електро on road, да се осигуряват от домакините , да са един тип и маркирани. Целта е състезателите да са равнопоставени, да не се презапасяват с различни модели и видове гуми, а да разчитат на гуми предоставени от организатора. Също така ако организаторите предоставят едни и същи гуми на отделните кръгове, то е възможно даден състезател да участва с едни гуми на няколко кръга.
Или обобщено : състезателите няма да има нужда да купуват / n / комплекта различни гуми, а ще си купят един комплект на първия кръг, с които ще могат да участват на няколко кръга от ДП. / при необходимост 2 или 3 комплект–в зависимост от начина на каране /.
Боян Стаменов, Петър Стаменов, Георги Шиклев, Клим Попов, Ивайло Шопов:
Здравейте,
С радост за предстоящият сезон имаме следното предложение:
1.При възможност пролетният онроуд турнир в Летница да се проведе на 27/28 Април(вместо 20/21) както и ДП онроуд Сливница на 21/22 Септември (Вместо 28/29).
Първо поради вероятност за по хубаво време и второ тъй като професионалните състезателни отбори в шампионата са малко, а за останалите е удобно да имат по един свободен уеекенд между състезанията за да се подготвят.
2.През сезон 2019 в клас онроуд електро СуперСток да се използват само гумени гуми за по-лесно обслужване и добра конкурентност на международни състезания.
p. s. Сега видях че 28 април е великден, така че летница си е ОК така
МК Кинетик:
Здравейте,
Предложение от МК Кинетик за промени на Правилника, които да бъдат обсъдени и гласувани на събранието на БФАМС:
Отпадане на т. 3.7. и 3.8. от ОБЩИ ПРАВИЛА ЗА СЪЗТЕЗАНИЯТА ОРГАНИЗИРАНИ ОТ БФАМС като изживели времето си. Никой не кара вече на 27MHz, а и не се спазват по състезанията от години.
3.7. Честоти и промени на честотите
3.7.1. В случай, че повече от един пилот използва една честота по време на тренировка, времето за ползване на честотата трябва да се раздели поравно.
3.7.2. В случай, че двама пилоти използват еднаква честота и се класират за един и същ полуфинал или финал, класиралия се с по-малък стартов номер за финала или полуфинала пилот запазва честотата си, а другия трябва да я смени. В случай че е необходима промяна на честотата се дават до 10 минути след предизвестието за извършване на промяната.
3.7.3. Пилотите, които се класират по-назад, които не могат или не искат да променят честотата си, не участват в полуфинала или финала, за който са се класирали.
3.7.4. В случай, че даден пилот трябва да промени честотата си преди старта или полуфинала или финала, поради грешка на организаторите, ще му бъдат дадени до 10 минути да извърши промяната. В случай, че пилот установи, че радио оборудването му е дефектно или е направил грешка при избора на кварцовите си кристали, състезанието няма да бъде забавено и да започне след графика.
3.7.5. Всички промени на честотите трябва да бъдат разрешени предварително, писмено от съответния служител, преди да бъдат извършени промените.
3.7.6. Честотите не се обявяват в таблиците на квалификационните състезания или в други публични данни. Честотите използвани от пилотите са известни само на длъжностните лица, свързани със състезанието.
3.7.7. Минималната разлика между честотите трябва да е 10kHz. Препоръчва се разлика между честотите на състезателите от 20kHz.
3.7.8. Могат да бъдат използвани само честоти разрешени за моделни спортове от КРС към МС на Република България.
3.7.9. Всеки състезател трябва да обяви най-малко две честоти в БФАМС най-късно 1 месец преди началото на шампионата.
3.8. Предавател и място за предавателите.
3.8.1. Предавателят трябва да е такъв, че кристала да може да се сменя. Всички състезатели трябва да имат поне по още една алтернативна честота. Напрежението на захранващия ток на предавателя не бива да надвишава посоченото от производителя или националния стандарт. Пилот, за който бъде установено че използва външен или допълнителен акумулатор трябва да предостави доказателство, че същия съответства на спецификацията на производителя.
3.8.2. На Републикански шампионати предавателят е желателно да се проверява с помощта на честотен брояч и спектрален анализатор от квалифицирани служители.
3.8.3. Организаторите следва да осигурят сигурно и защитено място за съхранение на предавателите, за предпочитане близо до трибуната на пилотите.
Към ПРИЛОЖЕНИЕ 2 “ON ROAD” АВТОМОДЕЛИ С ЕЛЕКТРИЧЕСКИ ДВИГАТЕЛИ да се промени поради отживелица в световен мащаб от десет години
3.4
– Страници на спойлера, максимум: 40 x 20мм Досега беше 40 х 25мм
– Спойлера да не е по-висок от покрива на модела – ново
3.5. Гуми: Разрешени са само каучукови гуми – слик или грайферни за мокри условия. Микропорести гуми не са разрешени.
3.5.1. Позволени са добавки за гуми.
4.4.4.
– Страници на спойлера, максимум: 40 x 20мм Досега беше 40 х 25мм
– Спойлера да не е по-висок от покрива на модела – ново
4.6. Гуми: Разрешени са само каучукови гуми – слик или грайферни за мокри условия. Микропорести гуми не са разрешени.
4.6.2.Позволени са добавки за гуми.
5.4.4.
– Страници на спойлера, максимум: 40 x 20мм Досега беше 40 х 25мм
– Спойлера да не е по-висок от покрива на модела – ново
5.6. Гуми: Разрешени са само каучукови гуми – слик или грайферни за мокри условия. Микропорести гуми не са разрешени.
5.6.2. Позволени са добавки за гуми.
6.5.
– Страници на спойлера, максимум: 40 x 20мм Досега беше 40 х 25мм
– Спойлера да не е по-висок от покрива на модела – ново
6.5.1. Гуми: Разрешени са само каучукови гуми – слик или грайферни за мокри условия. Микропорести гуми не са разрешени.